Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >

Masivní dubová podlaha Pelgrim Naturel BA

Cena s DPH: 1,845.00 Kč / m2

Balení: 1 m2

Dostupnost (dny): 42-56

Výrobce: Esco

Varianty

Typ varianty Počet Balení
Pelgrim Naturel BA š.130-150 mm
Pelgrim Naturel BA š.170-185 mm

Parametry produktu

tloušťka materiálu: 20 mm

délka: 50 - 280 cm

material: evropský dub

balení: 1 m2

Podrobný popis produktu

Masivní dubová podlaha Pelgrim Naturel BA

Hoblovaná, postaršená, povrchově upravená masivní dubová prkna síly 20 mm.
Pro tuto podlahu je charakteristický starobylý vzhled. S nadsázkou říkáme, že se jedná o dubovou podlahu 300 let starou. I tato podlaha se hodí prakticky do všech interiérů. Typického historického vzhledu dosahujeme tzv. „patinováním a mechanickým postaršováním“ dubových prken. Prkna jsou povrchově upravována tvrdými voskovými oleji . Výsledkem je vzhled prken dříve dosažitelných pouze opotřebováním v průběhu dlouhých let.

Zpracovává se dub z Francie (70%), Rakouska (15%) a východní Evropy (15%). Dub je rustikální a vysušený na 10–12% (+-2%).

Naše podlahy se vyznačují rustikálním vzhledem – dub se zarostlými nebo uvolněnými suky.
Kvalita „A“ otevřené suky do cca. 15 mm, běl nebo napadení hmyzem nepovoleno, přírodní rozdíly v barvě a různá živá struktura je povolena.
Kvalita „B“ otevřené suky do cca.. 35 mm, suky je dobré zakytovat, povolena v menší míře běl.
Kvalita „C“ otevřené suky nad 35 mm, běl povolena
Kvalita „OE“ jako „C“ s větším výskytem běli, tato třída je velmi živá s velkými barevnými rozdíly.
Kvalita „Mix“ směs A-B-C = 80– 90% BA, 10 – 20% C

Mikrofáze (sražená hrana) na podélných stranách, možnost dodání mikrofáze i na čelech (na poptávku), bez fáze a velká fáze (na poptávku).
Pero a drážka po všech stranách.
Různé délky prken v dodávce (70% 170 cm a více a 30% 60 –165 cm).
Jednotné délky jsou možné pouze na základě poptávky s příplatkem 10 %.
Způsob pokládky je možný celoplošným lepením (pomocí elastických lepidel) nebo přišroubováním na rošty (hustota roštu – do max. 50 cm).

Olejování se provádí na olejovací lince. Olej je nanášen strojově ve dvou vrstvách. Tvrdý voskový olej je možno opravovat. Tento olej má velmi dobrou kvalitu a díly ošetřeny tímto olejem jsou označovány jako hotový produkt. Olejovaná podlaha bezprostředně po pokládce nevyžaduje žádné další ochranné prostředky.
Dřevo je přírodní materiál s charakteris­tickýmy vlastnostmi. Suky, rozdílná barevnost dřevá a celková živost zvýrazňují krásu přírodního materiálu. Proto se barevné odchylky přírodních i kouřových materiálů neposuzují jako vada, ale jako přirozená vlastnost materiálu. Totéž se týká i drobných rozměrových odchylek. Dřevo „dýchá“ a svými rozměry se přizpůsobuje vzdušné vlhkosti ve svém okolí. Rozměrové změny dřeva budou tak velké, jak si dokáže uživatel regulovat optimální vlkost vzduchu (50 – 60 %).

Třídění kvalit
Všeobecná upozornění a návod na údržbu

Další obrázky: